روبات های قطعه گذار و قطعه بردار آریان روبوت

jhlkj
روبوت چهار محوره قطعه بردار
روبوت تاپ سه محور

ربات های قطعه گذار و قطعه بردار

همه آنچه باید درباره ربات‌های قطعه بردار و قطعه‌گذار در ایران بدانیم!

امروزه شرکت‌های مرتبط با تولید پلاستیکی بنا به دلایلی همچون کاهش زمان تولید، افزایش حجم تولید بدون خطا، رقابت با جامعه صنعتی و تخصصی شدن تولید محصولات پلاستیکی، به دنبال افزودن عملیات خودکار به چرخه تولید خود هستند. ربات‌های صنعتی گزینه مناسبی برای پاسخ به این نیازها به شمار می‌آیند. در نتیجه استفاده از ربات‌های صنعتی در سال‌های اخیر در صنعت پلاستیک رشد چشمگیری داشته است. به‌گونه‌ای که انواع ربات‌های صنعتی جزو جدایی‌ناپذیر صنعت در کشورهای توسعه‌یافته و صنعتی هستند.

در ایران هم در سال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی در زمینه ربات‌های صنعتی داشته‌ایم. یکی از انواع این ربات‌ها که قصد داریم در این مقاله درباره آن‌ها صحبت کنیم ربات‌های قطعه‌بردار و قطعه‌گذار هستند. پس اگر علاقه دارید در زمینه ربات‌های قطعه بردار و قطعه گذار در ایران و کاربرد و مزایای آن‌ها در صنعت اطلاع بیشتری پیدا کنید پیشنهاد می‌کنیم ادامه مقاله را از دست ندهید.

عملکرد ربات‌های قطعه‌بردار و قطعه‌گذار به زبان ساده

امروزه باهمت متخصصان ایرانی و بومی‌سازی این تکنولوژی روز این ربات‌های صنعتی در ایران هم تولید می‌شوند. در نتیجه شرکت‌های صنعتی می‌توانند از این ربات‌های صنعتی بومی استفاده کنند. اما این ربات‌ها دقیقا چه کاری انجام می‌دهند؟ ربات‌های قطعه‌بردار و قطعه‌گذار این قابلیت را دارند که یک قطعه را از هر نقطه‌ای بردارند و در هر نقطه‌ای بچینند. این ربات‌ها توانایی جداسازی راهگاه را هم دارند.ربات‌های قطعه بردار و قطعه گذار در ایران کاربرد زیادی در صنعت پلاستیک و تولید دارند. از مزیت‌های این ربات‌ها این است که می‌توانند چند کار که برای انجام هرکدام از آن‌ها به یک نیروی انسانی جداگانه نیاز است را هم‌زمان انجام دهند. مثلا علاوه بر برداشت یک محصول پلاستیکی از درون قالب و گذاشتن آن بر روی تسمه نقاله با هر ترتیب دلخواه، می‌توانند لیبل‌گذاری (برچسب‌گذاری)، اصلاح محصول، پلیسه‌گیری و هر کار موردنیاز دیگر را هم انجام دهند.

مزایا و ویژگی‌های ربات‌های قطعه‌بردار و قطعه‌گذار در ایران

در ادامه به ویژگی‌ها و مزایای این ربات‌های قطعه بردار و قطعه گذار در ایران اشاره می‌کنیم.

  • افزایش یافتن کیفیت محصول تولیدی نهایی
  • کاهش یافتن هزینه‌های تولید شده
  • افزایش بازدهی تولید
  • بهبود یافتن عملکرد نیروی انسانی در کارخانه‌ها
  • ۱۰ تا ۳۰ درصد سودآوری برای تولیدکننده با کاهش مصرف انرژی و مواد اولیه در کنار افزایش تولید
  • افزایش ایمنی و سلامت کارکنان
  • نیاز به فضای کاری کمتر

کاربرد این ربات‌ها در صنعت

تولیدکنندگان محصولات و مصنوعات پلاستیکی می‌توانند برای بازدهی بیشترِ تولید از این ربات‌های قطعه بردار و قطعه گذار در ایران استفاده کنند. این ربات‌های قطعه‌بردار و قطعه‌گذار در صنعت‌های پزشکی و بهداشتی، خودرویی‌، صوتی و تصویری، وسایل خانه و آشپزخانه، ظرف‌های بسته‌بندی و هر نوع محصول پلاستیکی کاربرد دارند. توانایی ویژه این ربات‌ها، برچسب‌گذاری هم‌زمان (IML) است.

مزیت استفاده از ربات‌های ساخت ایران

بومی‌سازی این ربات‌های صنعتی، تولیدکنندگان را از خدمات نمایندگان شرکت‌های خارجی بی‌نیاز می‌کند. باتوجه‌به تحریم‌ها و محدودیت در این زمینه این امکان مزیت بزرگی است. مزیت دیگر استفاده از ربات‌های داخلی قیمت نهایی پایین محصول نسبت به قیمت محصول‌های مشابه خارجی که با دلار محاسبه می‌شوند است. از مزیت‌های دیگر می‌توان به نیاز نداشتن به واردات، ارائه خدمات پس از فروش، تامین آسان قطعات و پشتیبانی ۲۴ساعته اشاره کرد.

جمع‌بندی و سخن پایانی

در این مقاله به اهمیت استفاده از ربات‌های صنعتی به‌ویژه ربات‌های قطعه‌گذار و قطعه‌بردار در ایران اشاره کردیم. عملکرد این ربات‌ها را به زبان ساده بیان کردیم. به مزایا و ویژگی‌های ربات‌های صنعتی در ایران پرداختیم و درباره کاربرد آن‌ها در صنعت صحبت کردیم. باتوجه‌به مطالب گفته شده ربات‌‌‌های قطعه‌بردار و قطعه‌گذار ساخت ایران علاوه بر داشتن ویژگی‌های محصولات مشابه خارجی مزیت‌های دیگری نیز دارند. قیمت پایین آن‌ها نسبت به ربات‌های خارجی، پشتیبانی و خدمات پس از فروش و تامین قطعات از جمله مزیت‌های این ربات‌های ساخت ایران بوده و یکی از بهترین شرکت های ارایه دهنده ربات های قطعه بردار، شرکت آرین روبوت می باشد.

همچنین شما می توانید این مطلب را از طریق دکمه های زیر با دوستانتان به اشتراک بگذارید:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Print
WhatsApp